Pište nám komentáře, vždy potěší!!!

Červen 2008

Hrobské historické trhy 2008

29. června 2008 v 23:14 | hrobnice |  Ládíček Hrobníček a jeho mamina
Ve dnech 27.-28.června 2008 se u nás v Hrobě konaly již 7.hrobské historické trh. Jako tradičně prošel městem královský průvod...
Ku příležitostí trhů se otvíralo Hrobské muzeum s expozicí hornictví. Sešli jsme se v 11 hodin před muzeem a absolvovali jsme ve skupině prohlídku umělé štoly a expozic...
Sešli jsme se na slavnostech ve složení mašeřů: Milan Čurda,Zeťourci,Wegnůrci,Jirka Stejskal a Hrobníci. Nejprve jsme prošli historické tržiště s dobovými stánky (já s LuckouW jsme vybírali asi půl hodiny u stánku s drobnými krásnými ozdůbkami až si Lucka vybrala korálkovou minikočičku jako přívěšek na mobil). Ochutnali jsme pivečko, klobásky a velice oblíbené bramboráčky (stánkař si "posteskl", že nečekal takový zájem o svoje bramboráčky a že prý spotřeboval 60 kg brambor, což ještě nikdy předtím nezažil...myslím, že i naše výprava zbaštila dobrých 30 bramboráků).
Následovala vystoupení maňáskového divadla, různých hudebních skupin od keltských,středověkých až po folkové a rockové, rytířské a šermířské bitvy...
Sporcovali jsme i pořádný kus šunky, zatrsali si při světoznámých šlágrech hudební skupiny hrající písničky od 30.let minulého století po současnost a po 22.hodině shlédli parádní několik desítek minut trvající ohňostroj. A pak se přespolní rozjeli do svých domovů...byl to příjemný den s kamarády a bylo na co se koukat. Letošní trhy se moc povedly.
Další fotečky najdete na :

Wulfinka

28. června 2008 v 7:25 | hrobnice |  Dění kolem našich pejsků
Naše fenka Wulfinka letos oslavila v květnu 8.narozeniny a já jsem náhodou při domácím štrachání objevila její fotky, když jsme si jí přivezli v létě roku 2000 z Horního Polubného od chovatelů Moniky a Petra Vaňkových z chovatelské stanice Bílá vydra. Wulfince alias Lynn Bílá vydra byly ai dva měsíce...
Teď je to už postarší dáma, vychovala celkem 13 štěňátek, je vůdčí fenou spřežení a dělá čest svému jménu a nosí se elegantně jako vlčice...

Podbořany-Valeč 2008

24. června 2008 v 22:37 | hrobnice |  Dogtreking
Tak jsem se konečně doštrachala k počítači a povyprávím vám o pěkném víkendu v Podbořanech u Romana Habáska. Ve dnech 20.-22.června 2008 se měl konat Podbořanský dogtreking, ale díky neochotě "zelených mužíků" nedostal Roman všechna povolení, a tak byla akce zrušena. Takže Romana napadlo udělat jen takový pididogtrek "in memoriam". Pozval pár kamarádů, mašerů a přátel seveřanů k sobě na zahradu s tím, že uskutečníme v sobotu a neděli výlet se psy do okolí .
Tak jsem vzala Baltíka a v pátek navečer jsme vyrazili z Hrobu vlakem do Mostu. Zde už čekali kamarádi Venca a Janinka Zetkovi a Lucka Wegnerová. Jelikož Lucka se rozhodla uskutečnit svojí první dálkovou jízdu ve svém prťavém autíčku značky Fiat bez GPSky zvané taťka, tak mě nabídla, že mě sveze a zároveň jí budu dělat mlčky dozor a nahrazovat autoatlas. Problém ale byl, že její maličké autíčko není určeno pro přepravu psů, je krásně čisté, vyluxované…zkrátka Lucka v něm jezdí do práce. Tzn. že Balto by jí to tam zabordelil, zachlupatil a poslintal. Tak jsme vymysleli variantu B a Baltíka jsem umístila do Vencovo auta a jeli jsme s Luckou za ním. Venca byl hodný, jakmile jsme se s Luckou někde zasekli, tak na nás čekal. V Žatci jsme ještě doplnili v Kauflandu zásoby jídla a pití a kolem 20.hodiny jsme šťastně dorazili do Podbořan. Lucka to odřídila dobře, neměli jsme žádný karambol, jen jsme díky bouračce absolvovali 20-ti km objížďku. Vměstnali jsme se i s autama k Romanovi na zahradu. Jako útočiště před větrem a deštěm sloužil rozestavěný nový kotec. Sešli jsme se ve složení: hostitel Roman,Bára Zelenková s přítelem Davidem a SH Baltíkem,Cazcem a křížencem Eskymáčkem, Venca a Janička Zetkovi s Orinkou a AH Oldou a Ejmynkou, Milan Šindelář s borderákem Beníkem, Lucka Wegnerová bez pejska, Lucka Anděrová a Zdeněk s SH Kesy a Didou, já Hrobnice s Baltíkem a Petra Davidová(dorazila až v sobotu ráno).
Roman nás po příjezdu pohostil dobrůtkama z grilu a vyrazili jsme do centra Podbořan na slavnosti. Na náměstí bylo mraky lidí. Usídlili jsme se u stánku s destiláty a medovinou. Dali jsme si první přípitek na sníh, druhý…Pak začlo vystoupení Kamila Střihavky a rock duněl široko daleko. Byli jsme veselí, seznamovali se s místními Habasovými kamarády a kamarádkami a po půlnoci jsme se odebrali "domů". Ještě jsme chvíli klábosili v kotci a pak jsme jeden po druhém odpadali do pelechů. Holky-obě Lucky( a druhou noc i Petra) chrupkali u Romana v pokojíčku, Milan funěl v autě, Janinka a Venca měli ložničku v dodávce , já jsem dostala apartní místečko v Romanově Galaxy a Zdenda s Romanem si ustlali v kotci.
Noc byla krásná, ale krátká. Po šesté ranní už jsme strašili kolem pejsků, snídali, balili svačinu a brzy jsme vyrazili na dogtrek.
Z Podbořan jsme si to namířili po silnici na Kryry, ale po chvíli jsme uhnuli do polí a směřovali do vesničky Vroutek. Zde jsme budili trochu rozruch. U místní "komunistické" sámošky jsme si dali limču a nanuky (já s Romanem oblíbeného Mrožíka) a chvíli si orazili. Mezitím volal Romanův soused, že v kotci u Romana je díra a "pidipsi" lítají po zahradě s Didou. Zdeněk se tedy nabídl, že se vrátí, kalamitu opraví, psy zavře a do Valeče přijede pro odpadlíky autem. Jak řekl, tak učinil. My jsme se zatím propletli mezi baráčky a na kraji vesnice jsme zazvonili na mašery Jardu a Blanku Svobodových s čechohorákama. Blanka vylezla z domu s turbanem na hlavě a měla z nás šok. Pustila nás na trávníček za domem a přinesla psům kýble s vodou. Litovala, že nemůže jít s námi.
Po čtvrthodince jsme pokračovali krásným borovým a smíšeným lesíkem směrem na Skytaly. Pejsci krásně tahali, páníci si povídali a cesta vesele ubýhala. Ve Skytalech-bohem zapomenuté vísce, jsme sebe i psy osvěžili u kostelní pumpy. Teď jsme museli po silnici. Pak jsme konečně zahlédli krásné panorama s Valečským zámkem a kostelem. Lucka Wegnerová toho již měla plné kecky, neboť šla bez pejska, a tak jsme jí půjčili Caribooa. Hned se jí šlo líp.
Ve Valeči na náměstí na nás čekal Zdenda s Romanovým autem a přívěsem. V místní hospůdce jsme si na terásce dali pivíčko, limču, vývárek a někdo i svíčkovou. Na závěr jsme si pochutnali na zmrzlinovém poháru ( názvy jako "horká vášeň" nebo "barevný sen" hovoří za své). Pejsci byli uťapkaný, a tak většinou podřimovali. Orinka si ustlala na měkoučkém zadku Rabíka, aby neležela na tvrdém-holt psí dáma za každé situace. Na památku jsme se všichni na náměstí vyfotili. LuckaW,Jana a Venca,Milan a David a řidič Zdeněk odjeli i s pejskama domů a nás pět statečných( LuckaA,Bára,Petra,já a průvodce Roman) jsme se po prohlídce zámeckého parku, travní siestě a skoroprohlídce muzea vydali pěšky na cestu zpět.
Mazali jsme nejprve po silnici do osady Vrbička a pak polem nepolem, lesem nelesem směrem k Podbořanům.
Po cestě jsme našli krásné hříbky a pohltila nás sběratelská vášeň. Nasbírané (a nafocené) houby jsme se rozhodli věnovat Romanovo sousedce, která je v invalidním důchodu a bude mít z hub větší radost než my. Na závěr jsme procházeli vojenským prostorem, Roman nám holkám ukazoval tréninkové trasy, krásy okolí i s poučným výkladem a vůbec se o nás staral během cesty moc hezky( čekal na opozdilkyně, povzbuzoval nás a říkal, tady za tou zatáčkou už budou vidět Podbořany, holky vydržte,…atp.).
Po šesté hodině jsme došli domů a měli jsme v nohách přes 30 km. Občerstvili jsme se, grilovali masíčko, vysprchovali, hodili do gala, někteří si dali šlofíka (Milan sebou prásknul na spacák na trávu a postupně se u jeho chrnící postavy vystřídali na hlídání Eskymáček,Beník a Mája),nakrmili a napojili pejsky a vyrazili do centra na slavnosti. Dali jsme si zase přípitek jak jinak než na sníh a poslouchali vystoupení Báry Basikové.
Pak nás napadlo, že bysme se mohli jít povozit na pouť na autíčka. Tak jsme šli. Obsadili jsme po dvojicích 5 autíček. Já jsem se střídala v řízení s LuckouW a byla děsná sranda, bourali jsme do sebe, dělali si legraci z toho, že se chlapy nevejdou s nohama do auta a moc jsme se u toho nařehtali.
Po čtyřech jízdách jsme celí vyjuchaní opustili autodrom a někteří z nás se rozhodli absolvovat jednu jízdu na centrifuze. Já, jelikož znám dobře svůj žaludek, jsem jízdu vynechala.
Na závěr Roman a Venca zkusili svoje střelecké umění na vzduchovkách ve střelnici. Vystřelené růže, plyšové medvídky a pejsky věnovali nám holkám a přesunuli jsme se zpět na náměstí, kde měla vystoupení zpěvačka Jana Lota. Hezky zpívala, a tak Roman a Venca zpěvačku nalákali, aby zazpívala na Hrobské jízdě. Tak uvidíme. Pak jsme to zabalili a šli domů. Byli jsme unavení z výletu, ze sluníčka a ze slavností, tak jsme zalezli na kutě. Ale i tak byly již 2 hodiny po půlnoci.
Nedělní ráno bylo příjemné, snídali jsme spolu v kotci a povídali si. Největší spáč byla LuckaW, které se z postýlky moc nechtělo. Ještě jsem zapomněla zmínit, že v sobotu večer přijel na návštěvu dogtrekař Michal Nádvorník s fenkou Beenou (Eskymákova máma) a účastnil se našeho nedělního výletu. Ten jsme naplánovali do 5 km vzdáleného Krásného Dvora s prohlídkou rozlehlého parku.
LuckaW tentokrát vyfasovala Oldu, neboť Venca s námi nešel(bolavá kolínka) a přijel až do parku-to ještě netušil, že si Janinka namůže kolínko a budou pak dva kulhající lazaři. V Podbořanech v cukrárně jsme si dali opět Mrožíka. Pak už začlo být vedro, a tak jsme spěchali do stínu Krásnodvoreckého parku. Roman nás provedl nejkrásnějšími místy a zákoutími parku (Poustevníkova hrobka, Obelisk, Rozhledna, Kamenný vodopád,zámek, kde se natáčeli Básníci).
Venca vzal několik lidí nazpátek autem, ale většina jsme vyrazili na zpáteční cestu po svých. Bylo děsné teplo, později jsme zjistili, že bylo 36 stupňů ve stínu. V Podbořanské pizzerii Pod kaštany jsme si dali pizzu (měli jsme poloviční slevu), limču a pivo(někteří nealko), pejsci dostali vodu. Byli uondaní z toho vedra, a tak brzy spali. Max,Rab a Orinka loudili až z toho slintali a únava byla ta tam.
Pak jsme se rozloučili s Bárou,Davidem a Michalem, kteří odjeli domů a zbytek naší výpravy se vrátil k Romanovi na zahradu. Nechtělo se nám v tom tropickém horku odjet, byla dobrá nálada a vůbec-proč spěchat domů…?! Kolem sedmé večerní jsme se tedy konečně rozhoupali, poklidili pejsky a zabalili věci a vyrazili na cestu domů. Jela jsem s Vencou a Janinkou. Za námi se v těsném závěsu držela LuckaW (úplně poprvé jela sama samotinká v autě delší trasu a zvládla to na jedničku). Venca byl tak hodný, že mě dovezl až domů do Hrobu, za což mu moc děkuji. Děkuji také Romanovi za parádní víkend s pejsky,kamarády a v krásné přírodě. Tak snad někdy zase v Podbořanech ahoj.
Více foteček najdete na :

Není Čáp jako čáp

18. června 2008 v 22:46 | hrobnice |  Les a život v něm
Tento příspěvek je věnován hlavně Čápovi z Polabských nížin, aby viděl jak vůbec takový pravý čáp vypadá...čápa jsem načapala na jedné vycházce se psem a "dlouhonoh" vůbec nebyl plachý. Nechal nás přiblížit asi na 20 metrů a pak jen popolétl, aby se neřeklo.
Čápe to mrkáš na čápa, viď?!

Mekí v ječmeni

17. června 2008 v 21:14 | Hrobnice |  Dění kolem našich pejsků
Byla jsem s Mackenzie na procházce a zkusila jsem pár fotek v ječmeni...
No tak jsem to zkusila trochu upravit, tak snad se bude líbit.

Návštěva v Kořenově-Ríša slaví

15. června 2008 v 23:52 | hrobnice |  Ládíček Hrobníček a jeho mamina
Vyjímečně oprava počítače trvala pouhý týden, takže už ho máme zpět doma. Tak píšu hned další novinky. Dne 15.6.2008 jsme byli pozváni na oslavu narozenin našeho kamaráda Ríši Burdy do Kořenova. Bylo to překvápko a Ríša dlouho netušil, co se na něj chystá...velká oslava v kruhu kamarádů...
Fotečky najdete na :

Návštěva u Věrky a Jindry

2. června 2008 v 20:53 | hrobnice |  Ládíček Hrobníček a jeho mamina
Sobotu 31.května a kousek neděle 1.června 2008 jsem trávila na návštěvě u Věrky a Jindry Zelenkových v Bandýse n.Labem. Jejich fenka Dolinka má štěňátka, a tak bylo co fotit. Přijeli i Burďásci s dětma a to teprve bylo tóčo pro psí miminka. Štěňátkům bylo v sobotu 23 dní a už vrávoravě chodili a kolíbali se po zahradě. Zároveň jsem vzpomínala na naše loňská štěňátka "C", kterým bylo na den dětí přesně 1 ROK!!! Tak Caribášku, Camotsi, Cannynko, Cazco a Cuyuykaku-všechno nejlepší!!!
Fotečky z návštěvy najdete na :