Pište nám komentáře, vždy potěší!!!

Červenec 2010

Kotcová brigáda 7-2010

26. července 2010 v 23:48 | hrobnice |  Kamarádi,rodiče a dění kolem nich
Na víkend 24.-25.července byla naplánována brigáda na přestěhování kotce. Konečně. Lidičky se sjíždějí a začíná být veselo-Ládík, trio Bieliků a nezbytní vořeši a Yettík s baťohem knedlíků, Pospíšilovic včetně malé Idušky, mitsubišácké fialky a "pračky" s Didou a Kesy a Lucka Wegnerová s foťáčkem.
naloženo
Nejprve nás čeká rozebrat kotec v Hrobě. Stojí tam 13 let. Mám obavy, aby nám polovina šroubů nezůstala v ruce. Ale jde to dobře. Rozebrat střechu, trámy a pak jednotlivé díly. Popsat, co kam patří a je to.
začínáme stavět
Chlapi i ženský makaj a po poledni odvážíme první várku na Moldavu. Ládík dovalil plaťák, a tak se daří všechny železné díly odvézt najednou. V druhé vlně odvážíme boudy a střechu. No, ani to moc nebolelo.
porada
Všechno je na místě a teď už kotec "jenom" postavit znova na místě novém. Taťka dělá vrchního občerstvovače, vaří a stará se o brigádníky. Počasí je příšerný. Snad nejhorší víkend  z celýho léta.
samý baby a Ládík
Vybalujeme zimní bundy, rukavice a Honzíkovi půjčuju zimního kulicha. Bez šátku na hlavě se nedá dělat-fouká jako na severním pólu. Chybí jen, aby začlo sněžit. Místo toho prší. Stavba začíná.
stavíme
 Nejprve přední díly, boky a nakonec záda. Vyvažujeme, podkládáme, vymejšlíme kam dveře. Ještě trámy a pro dnešek padla.
šikovní chlapi
Stmívá se. Posedáme si do pokojíku. Na zem, na gauč, na křesla. Malá Ida si hraje na zemi na dece.
večerní siesta
Chlapi jsou zmakaný jak borůvky a jeden po druhém odpadají. Zato Romča a obě Lucky mají energii na rozdávání. Kecaj a popíjej, popíjej a kecaj.
Ida spinká
Kolem třetí zdolá únava i odolné matky na mateřké dovolené. Poleháme si různě po zemi v pokoji a kuchyni.
chlapi spinkaj
Všude deky, peřinky, polštářky, karimatky a spacáčky. Honzík uzmul místečko na gauči.
je nás tu hodně
Ráno nás buzeruje Romča. Jak ona to dělá, že je stále svěží? Mě se vstává těžce. Jak kdybych skládala vagon uhlí. Dáme čajíček lomcováček a jdeme budovat.
už stavíme střechu
Dnes bude to nejhorší-střecha. Plechy nesedí a musíme hodně improvizovat. Ale vítězí hrubá síla, chytré mozky a šikovné ruce.
hotovo
 Je dokonáno. Kotec stojí v celé své kráse. Moc vám všem kamarádi děkuju. Bez vás by nebylo nic.

Cedulky

23. července 2010 v 0:08 | hrobnice |  Dění kolem našich pejsků
Můj šikovný tatínek vyrobil dřevěné cedulky na psí boudičky. Vepsala jsem jména a je hotovo...
cedulky

Opalování

18. července 2010 v 10:22 | hrobnice |  Dění kolem našich pejsků
V těch vedrech se seveřani nějak unavili a oddávají se opalování...
Baltík, Růža, Fík
Emilka
Nanuk a Kanaga

Stavba kotce pokračuje

13. července 2010 v 0:06 | hrobnice |  Ládíček Hrobníček a jeho mamina
Stavba kotce pokračuje. Mám vyhloubenou plochu v zemi. Teď je řada na zabetonování rohových nosných sloupků. Takže si hraju na zedníka...
začínám betonovat
Namíchala sem si beton do kolečka a jdu na věc...
jáma
Velké šutry na dno...
začíná se plnit
A nakonec hezký rámeček nahoru...
hotovo
Tak snad se zadařilo a na ženskou to zas až taková hrůza myslím není.

Schůze na Hřebečné 2010-konec

9. července 2010 v 0:05 | hrobnice |  Mushing
Ivoš a RomanH s Avalanchem
Ivoš již na nás čeká. Zaparkoval Apaloosu na parkovišti. Mezi auta. My ostatní také přivazujeme pejsky ke stromům, tyčím, lavičkám,…Jdeme k občerstvovacímu stánku na limču a pivo. Dávám ještě kávičku a párek v rohlíku. Kecáme zde u stolečku asi hodinku. Stříkají se tu turisté, cyklisté, kolemjdoucí. Hladí si koně i psy. Asi po hodince zvedáme kotvy a míříme směrem k domovu.
kráčíme na Blatenský vrch
Baltík a Esterka táhnou jako praštěný. Ivoš nasedá na koně a učí klisničku chodit mezi lidmi a psy. Stavujeme se na zpáteční cestě ještě u Červené jámy. S RomanemH a Rajčákem koukáme do hluboké díry a debatujeme o tom, jak tudy kráčeli dějiny. Pejsci mezitím odpočívají přivázaní k chroští. Pak už nám ke srubu zbývá asi kilometr. Ivoš a Rajčák s Esterkou se odpojují u koňské ohrady. Mají to domů kousíček. My pokračujeme ještě pár set metrů k autům. Pozorujeme ovce pasoucí se v ohradníku. Je jich asi 600. Pejskové si jich zas až tak nevšímají. Jsme "doma".
občerstvení u rozhledny
Občerstvujeme sebe i hafíky. Rajčák začíná grilovat buřtíky. S Péťou Guregou se natahujeme na stoly a opalujeme se. Sluníčko příjemně uspává.
Pomalu se sjíždějí ostatní členové klubu. Začíná schůze. Je asi 18 hodin. Posedáme na schůdky před srubem. Esterka zahajuje schůzi. Debatíme o závodech co proběhli, o činosti klubu a o tom, co bude v příští sezoně. Mezi námi pobíhá čtyřměsíční bordeří štěně Timur. Patří Ivanu Kožíškovi. Jeho dcera Hanka spokojeně kojí Ivanovo malého vnoučka. Před srubem leží 3 Esterčiny dospělé borderky-hlídači ovcí. Je tu příjemně, počasí nám přeje, zadařilo se. Se zapadajícím sluníčkem se přesouváme dovnitř srubu.
trio Profesorových mamutů
Přijeli i Zeťourci a veselí se s námi. Gulášek a dobré pití. Někteří jdou na kutě. Zeťourci, Péťa Gurega, Rajčák a já kecáme do tří hodin do rána. Nakonec se i my odebereme do spacáčků. Ráno je opět slunečno. Krmím Baltíka a Esterku. Dáváme ranní čajíček. Vychutnáváme pohodičku.
vegetíme před schůzí
Lidičky postupně balí a odjíždějí domů. Uklízíme srub. S Péťou a Rajčákem ještě sedíme před srubem a kafíčkujem. Krátce po poledni dáváme srubu "Sbohem" a jedeme pomalu domů. Byl to příjemný víkend s kamarády a pejsky uprostřed Krušných hor.

Schůze na Hřebečné 2010-1.díl

1. července 2010 v 0:40 | hrobnice |  Mushing
na Radaru
Je sobotní ráno 26.června 2010. Beru Esterku a Baltíka do boudiček na korbě Mišáka. Razíme na sto kilometrů vzdálenou Hřebečnou na setkání členů Krušnohorského klubu. Před 10.h zastavuju u Ivošova srubu. Je tu již Roman Habásko, Péťa Gurega, Rajčák s Esterkou a Milan Pokorný s Profesorem. Po krátkém přivítání strojíme psy a vyrážíme na krátký dogtrek. Pochodujeme nejprve na Radar. Společné foto na polorozbořeném Radaru. Štelujeme hafíky a "Pozor, vyletí ptáček". Fotí Rajčák. Takže fotka je bez něj. Pokračujeme na Bludnou. Vše vypadá trochu jinak než v zimě. Esterka s Baltíkem táhnou jak o život. Pletou si mě ze sáněma. Když tak přemejšlím, tak je to Esterky první dogtrek. A vede si parádně. U Bludné přecházíme silnici a zahučíme do lesa. Cesta je zarostlá vysokou trávou. Mám mokrý kecky. Bloudíme. Blbě jsme odbočili. Ale brzy zjišťujeme omyl a vracíme se. Pokračujeme už správně. Jsme u první jámy.
Roman ve štole
Roman, já a Esterka s Rajčákem lezeme dolů. Roman prozkoumává štolu. Je v ní tma. Roman bere foťák a s pomocí blesku fotí pokračování chodby. Všude visí ze stropu volné kameny. Tak raději jdeme odsud. Vylejzáme z jámy. Dohnal nás Ivoš s klisničkou Apaloosy. Pejskové se na ní tváří, jakoby jí znali a neštěkají a nechtějí ji "sežrat". Pokračujeme lesem k seníku nad Skákavou. Rajčák nás vede k další jámě-Bludné Zuzaně. Přivazujeme pejsky ke stromkům. Lezeme do jámy. Já a Roman. Dýchá na nás chlad a zima. Stěny jsou slizké. Zelený klouzavý sliz. Na konci propasti pokračuje chodba do temna. Roman hází šutr do prázdna. Je to ještě pořádná hloubka. Litujeme, že nemáme čelovku. Opouštíme díru. Ještě se jdeme juknout do druhé. Ale nakláníme se jen přes okraj. Na dně leží ocelová lana a halda sněhu. Sem bych nechtěla zahučet. Celé "dílo" je ohrazené, aby zde nezahučel v zimě nějaký běžkař. Štěrbina je totiž široká jen asi 2m. Takže v zimě ji hravě překryje sněhová čepice. Pokračujeme odtud podél potůčku až pod Blatenský vrch. Ivoš s klisničkou uzavírají průvod. Krásná lesní pěšinka podél náhonu je parádní. Psi se vrhají do potůčku, aby se napili. Esterka navíc do něj ještě čůrá. Koník nechce přes lávku. Tak ji obchází.
dorazil Ivoš s Apaloosou
Jsme pod rozhlednou na "Blateňáku". Ivoš nasedá na koně a tryskem prchá do prudkého kopce k rozhledně. Rajčík blbě chytil vodítko svého starého haskouna a ten prchá. Do kopce za koněm. Milánek sprintem honí psa. Takhle rychle snad neběžel ani na vojně. Ale haskoun je lapen. Rajčák i psí dědek funí jak sentinely tři vteřiny před infarktem. My ostatní přihlížející se řehtáme. Šplháme se Blatenský vrch.