Pište nám komentáře, vždy potěší!!!

Červen 2011

Výlet do Prahy

8. června 2011 v 11:52 | hrobnice |  Kamarádi,rodiče a dění kolem nich
Monča Černá fousková nás pozvala na absolventský koncert její dcery Barušky do Prahy. A to je zase příležitost, jak se sejít. V neděli 5.června jedu brzy ráno vlakem do Prahy. Jdu ještě za jednou kamarádkou a kolem poledne jsem volná. To už se řítí do Prahy rovněž Romča s Honzíkem. Z Plzně do Prahy autobusem Student agency jednu hoďku. Paráda. Já absolvuju nekonečnou cestu metrem z centra Prahy na Zličín. Stíhám to akorát-autobus z Plzně právě přijíždí. Vystupuje nejdřív obrovská krosna a pak Romča a Honzík. Vítáme se, jako bysme se sto let neviděli. A pak už hurá do IKEI. Honzík má hlad. Dáváme obídek a kecáme. Pak jdeme courat po IKEE. Rozplýváme se nad každou kravinkou, obdivujeme různé pokojíčky, postýlky, kuchyně, křesílka,…Romča nakupuje samé skladné věci jako třeba šuplík na příbory, barevná ramínka pro Áju, skleničku na víno pro Terezku,…Blbneme takhle asi dvě hodiny a pak konečně vycházíme ven. Je strašné vedro.
Voláme Monče, kdeže se jako sejdeme. Razíme opět do metra. Dělá se nám v něm blbě. A tak trpíme asi 10 zastávek na Náměstí republiky. Stíháme to ťip ťop. Koupili jsme si jízdenku jen na 30 minut a dáváme to s odřenejma ušima. Sotva vystrčíme nos z metra, tak nás praští do obličeje to šílený vedro. U Paladia jsou nějaké trhy a Romča pohotově kupuje dvě deci vínečka. Mezitím dorazila Monča. Zase se vítáme jak po sto letech. Monča je celá nervózní z nadcházejícího koncertu. Holt mamina se nezapře. Provádí nás Prahou 1 i s výkladem. A už jsme doma. Tedy v pražském bytě. Nyní zde bydlí Monči syn Honza s nevěstou Pájou. A kočkou. První co musíme je si udělat čajík a Romča řádnýho turka. Všechno ostatní až potom. Monča přitáhla dvě velký láhve Lambruska a otevřela je. To je vražda. Všude jsou šaty, kytky, lidi. Kecáme. Pak jdeme ven. Romča s Honzíkama a Pájou jdou shánět nějaké jídlo na zítra pro malého Honzíka. Jede totiž hned ráno na vodu. A já s Mončou jdeme ještě za Baruškou do kavárny předat jim nakopírovaný program koncertu na rozdávání pro lidi. Dáváme pivko a Colu. A pak už mastíme zpátky. Doma už propukají veliké přípravy.
Oblíkání, krášlení, vonění se,…Romča ze své krosny vytahuje tisíc věcí na převlečení včetně bot, bundu, svačinu, gulášové konzervy,…tohle všechno potáhneme na koncert a ještě obrovskou papírovou tašku z IKEI. Prostě vesničani přijeli do Prahy. No ale nám to vůbec neva. Holt to vyžaduje situace. Monča si bere halenku a maluje obličej na ksicht. Ba ne. Sluší jí to. Pereme se o koupelnu, balíme kytky, hrajeme si s kočkou a čas kvapí.
Monča velí "Jde se". Romča je tak uhoněná, že zapomněla jít na záchod se vyčůrat. Zjistila to, sotva jsme vešli do ulic. Kroutí se a heká. Vláčí krosnu a papírovou IKEÁckou tašku. Honzík drží dvě obrovské kytice. Honza s Pájou razí cestu a mi vlajeme za nima. Kolem Rudolfína a přes Mánesův mostna Malou stranu. Zde je Pálffyho palác a v něm konzervatoř. Máme samozřejmě zpoždění. Romča nejprve hledá WC. To je úleva. Je to slyšet jak se jí ulevilo až na chodbu. Už by to snad pustila do gatí. Pak už utíkáme do sálu. Stihli jsme to akorát. Právě se začíná. Snažím se fotit, ale je tu moc tma. Nejprve 4 slečny společně na hornu hrají-tedy spíš troubějí krátkou skladbičku. A pak už má Baruška sólo. Ani nedutáme. Nádhera. Tleskáme a Baruška má dlouhý aplaus. Pak má sólo její kamarádka. A pak je přestávka.
To už je 8 hodin večer.Dorazil i Míra Hurych. Ale my s Romčou se musíme loučit. Ona to má přes celou Prahu metrem na Zličín na busík a já pěšky přes Malou stranu, Staré město až na Hlavní nádraží na vlak. Jede nám to v 9 h večer. Tak to máme akorát. Mamina Monča je spokojená. A to je hlavní. Všem se nám to moc líbilo a máme již naplánovánu další společnou akci. Další fotečky najdete zde:

Západ slunce ve výběhu

3. června 2011 v 10:33 | hrobnice |  Dění kolem našich pejsků
Zase jeden kouzelný západ slunce...