Pište nám komentáře, vždy potěší!!!

Srpen 2012

Pavouček

30. srpna 2012 v 21:25 | hrobnice |  Les a život v něm
Jeden krásnej pavouček si udělal svojí lovící síť hned vedle vchodovejch dveří. A že tam měl kořistí...
Stejně je to ale krasavec...

místo Esterky přišla Františka

27. srpna 2012 v 8:56 | hrobnice |  Dění kolem našich pejsků
Rodinná rada usnesla, že je ve smečce plné dědoušů a babiček místo po Esterce na štěňátko. I máma je všema deseti pro. Tak teda jo, slovo dalo slovo a budeme mít Františku.V pátek 24.srpna přijíždí ke mě na Moldavu máma a jala se hlídat Ládíka přes noc-poprvé beze mě. A já frčím směr vesnička Rokytá u Bělé pod Bezdězem. K Tomášovi a Kátě Nevřelům. S Tomášem jsme se potkali na závodech v Norsku na Femundu. Dělal tam tenkrát doghandlera Ketilovi Rejtanovi. Strašně hodnej a fajn člověk. Mám starej autoatlas, a tak kolem Bělé bloudím a bloudím. Ale nakonec se strefuju a jsem na místě. Domeček tak něco jako já ale větší, krásný a zároveň sem tam něco nefunguje. Jen to není tak v horách. Díky mému bloudění je už tma, tak juknem na štěňátka, dáme čajík, kecáme do noci a šup na kutě.
Ráno se loučím s bezva lidičkama a mastíme domů. Františka na sedačce vedle mě, aby se nebála. Po cestě hází šavli mezi sedačky na ruční brzdu. Nojo. Tak stavím a pucuju. To nic. Za dvě a půl hoďky jsme doma. Po cestě ještě Františku ukázat tátovi v Teplicích. A pak už seznamujeme doma. Ládík je vysmátej a poznává mě hned. Celej den pak trávíme před domečkem. Františka šmejdí a lítá.
Druhý den je čas na seznámení se s pejskama...
A za chvíli řádí jak černá ruka s ostatníma...
Další fotečky zde:

memoriál gen.Castera

25. srpna 2012 v 22:28 | hrobnice |  Kamarádi,rodiče a dění kolem nich
V pátek a sobotu 17. a 18. srpna bylo u mě veselo. Přijela kamarádka a moje kolegyňka Ivetka a její kamarád Petr.
Grilovalo se, vegetilo, v sobotu jsme koukali na koně...
...krásné a silné motorky...
...všude plno stánků s věcičkama z kůže, baštou, pivem, náramkama a amuletama, kovbojskejma kloboukama. Ládík se zajímal o historické dělo...
...Ivetka se zajímala o indiány...
Zajezdili jsme si na čtyřkolce, strávili příjemné odpoledne a večer s kamarády...
Přálo nám počasí, sluníčko svítilo, hodně fotek nafotila tentokrát Ivetka a její kamarád a najdete je zde:

Malý veterinář

19. srpna 2012 v 20:44 | hrobnice |  Ládíček Hrobníček a jeho mamina
Jako každý rok v tuto dobu očkuju pejsky. Je parný den, Ládík si hraje venku na dece u výběhu a já si svojí psí agendu rozložím u něj. Zajímá ho co to dělám. Tak se plazí blíž a blíž ke mě. Zkoumá očkováky. A šup s ním do pusy-musí ho prozkoumat. Že by zárodek malého veterináře?...

Můstek

10. srpna 2012 v 21:11 | hrobnice |  Hrobská jízda
Závodní můstek přes potok je rozježděný od aut místní mládeže. Takže ho čeká oprava. Děr je na něm hodně, někde chybí i prkna...
Ale nebojte. Na Hrobskou jízdu bude můstek jako nový.
Ještě pár foteček najdete zde:

Ústecký psí festival

6. srpna 2012 v 22:44 | hrobnice |  Kamarádi,rodiče a dění kolem nich
Volá mi Roman Habásko:"Hrobnice přijeď do Ústí do Trmic na psí festival". Tak jo. Rychle dávám vědět Lucce Wegnerový, šup šup a je domluveno. Druhý den-v neděli 5.srpna-bereme Ládíka, Lukáše a haskouního pacienta Euru a razíme do Trmic. Všude samej komín, samá průmyslová zóna. A hle. Krásný parčík pod komíny Trmické teplárny. Dusno, vedro. Ale to nás neodradí. Strefujeme se na první pokus.Lucka už je v řízení pašák.
U brány jen juknou na Euřin očkovák a jsme v psím světě. Ládíka mám jen v klokánkovi na břiše. Kočárek se do Lucky auta zkrátka nevejde.
Je tu plno psů,lidiček, stánků, soutěží,komentátor komentuje dění a soutěže. Je tu i Dáša Nešněrová se svým prodejním autem plným psích věciček a potřeb, Jarmila Halířová s dcerou, Kennels favorite se svým stánkem. Hledáme Romana Habáska a Alenku Smolíkovou. Roman je tu i s haskounama. Ládík se hlásí o slovo-potřebuje přebalit.Sledujeme psí soutěže. Zrovna probíhá soutěž ve slalomu a probíhání tunelu. Závodí dvojice a postupuje ten rychlejší.
Lucka i já fotíme.Lucce trochu zlobí foťáček a nechce ostřit. Následuje soutěž ve flyballu mezi družstvy Kosatek a Lavin. Je to hra pro všechna plemena i neplemena pejsků, ikdyž převahu mají hravé borderky.
A pak už přichází zlatý hřeb dne. Tedy aspoň pro mě.Alenka tančí s Krysou. A kdože to Krysa je? No přeci Romanův haskounek-štěňátko od Lucčiny Kittučky.Je to asi jediný haskoun ve střední Evropě, co ve střední Evropě-na světě-který se naučil dogdancing.Tedy spíš ho to naučila trpělivá a talentovaná Alenka Smolíků.Ta snad naučí "psím kouskům" jakéholiv psího tvora. Roman to vše fotí.
No, je to krása. Jdeme si oddychnout ke stánkům s jídlem.Prohodíme pár slov s Dášou Nešněrovou, která zde má svůj stánek s vodítky, postroji,...A pak už dáváme všichni tři langoše. Eura ani neloudí.Stejně ví, že nic nedostane. Zato Ládík slintá a otevírá pusu jako neotesánek. Tak mu dávám olíznout tu dobrotu. Spokojeně mlaská.
Poté co si pochutnáme, tak koukáme na dogfrisbee. Alča nastupuje s Keysi. Je tu už psí dáma v letech. Vždyť jí je už 10 let. Tak si tak říkám, že třeba Krysa bude její nástupce.Zastavuju pokecat u stánku s Kennelś favourite. Povídáme o závodech. Mezitím vystupují další soutěžící v dogfrisbee. Potkáváme zde i paní učitelky ze staré dobré základky Buzulka v Teplicích. Chystáme se pomalu domů.Byl to bezvadný den se psy a kamarády.
A tady je ještě pár dalších foteček:

Hrobnice zahradníkem

4. srpna 2012 v 21:24 | hrobnice |  Ládíček Hrobníček a jeho mamina
Jak se říká, že nejblbější sedlák má největší brambory, tak jsem jako "kozel zahradníkem" se svým zahrádkářským antitalentem dovedla svých pár rajčat k červené dokonalosti...žádná plíseň ani nákaza, broučci, skvrny,...