Pište nám komentáře, vždy potěší!!!

Červenec 2013

Štěňátka u Zeťourků-6 týdnů

28. července 2013 v 23:03 | hrobnice |  Kamarádi,rodiče a dění kolem nich
Tak se jukněte, jak nám tya štěňátka u Zeťourků za těch 14 dnů vyrostla...Nyní už jim je 6 týdnů a jej jich pořádná banda a demoliční četa. Také dostala první očkování, čip a pas, aby mohla za 2 týdny do světa. Hlavně Janička se s nimi bude těžko loučit...
Více foteček najdete zde:

Přišlo léto

23. července 2013 v 23:25 | hrobnice |  Ládíček Hrobníček a jeho mamina
Tak konečně přišlo léto i na Moldavu. Ládíčkovi jsem napustila "bazének" a on se cachtal jako vodník...Hned jak Ládíček viděl, že napouštím vodu, tak mazal do koupelny a nasyslil si všechny kačenky a odnesl je ven. Pak ještě přibral dvě konvičky a zářil štěstím.Pejskové vše sledovali z výběhu...Odpoledne když sluníčko trochu polevilo, tak se z Ládíčka stal malý námořníček a šmejdil kolem domečku...Více foteček najdete zde:

Štěňátka u Zeťourků-4 týdny

14. července 2013 v 21:16 | hrobnice |  Kamarádi,rodiče a dění kolem nich
V sobotu 13. července 2013 jedeme spolu s Luckou Wegnerovou a Lukym do Petrohradu juknout na štěňátka k Zeťourkům. Jsou jim právě 4 týdny. Ládíček hned lítá spolu s Vildou a malým haskounem Klifem Guregou... Páníček totiž vyrazil zatím na kolo s Romanem Habáskem. No tak jsem zvědavá jestli Petr dorazí živý. Janička kuchtí oběd-květákové placky a sýr. Mňam. Pak už doráží Marián Kdýr s manželkou... Budou si brát dva kluky. Vašík vypouští štěňátka na louku a tak se mazlíme a mazlíme...Přijel Roman s Petrem z cyklovýletu. Dojeli rovněž Alena Tuháčková juknout na svojí budoucí holčičku, Stejskalíci a Anita Mikutová s Mírou. Večer grilujeme, pijeme a hodujeme... V neděli dopoledne ještě kafíčko a vyrážíme k domovům.
Další fotečky najdete zde:

Leguánní pacient

10. července 2013 v 2:44 | hrobnice |  Domácí havěť
Nejprve se musí Ládíček pochlubit jaké dostal k svému Ládíčkovskému svátku auto-pořádnou sklápěčku na písek...
No a pak vám představuji našeho stálého obyvatele naší ordinace-leguána zeleného Igora. Je mu asi 10 let...
Hned vedle Igora sídlí další stálá obyvatelka naší ordinace-vodní želva s okousaným krunýřem. V ordinaci se to exotama, ještěrkama a hadama jen hemží, a tak jsme s mojí kolegyňkou Kačkou ošetřovaly jednoho dne i nemocnou leguánní dámu Elišku...
Nemohla se chudák vyprázdnit. Ne a ne. Nakonec jsme zjistily, že zbaštila kamínky z terárka. A nebylo jich málo...
Tak jsme se s Kačkou a majiteli dohodli, že Elišku uspíme a zkusíme jí kamínky ze zažívacího traktu vyndat. Říká se tomu enterotomie. Měly jsme strach, že část střeva bude odumřelá, protože tento stav trval již několik dní. Ale zadařilo se, střevo bylo v pořádku a vyčistily jsme ho... Eliška vše statečně zvládla a po probuzení z narkózy jsme jí ubytovaly v dočasném terárku v ordinaci. Majitelé i my dvě s kolegyní jsme byly šťastné, že se vše povedlo. Nyní je Eliška již 8.den po operaci a baští o stošest. Sice zatím jen kašičky, ale s chutí. Nedovedete si představit, jakou může mít člověk radost z obyčejného leguánního hovínka. Haha.
Dalších pár foteček najdete zde: