Pište nám komentáře, vždy potěší!!!

Říjen 2014

Hurvínek a Spejbl-Praha 18.10.2014

30. října 2014 v 1:15 | Hrobnice |  Kamarádi,rodiče a dění kolem nich
S Ládíčkem jsme se vydali vláčkem do Prahy.Slíbila jsem mu Hurvínka a Spejbla. A sliby se mají plnit.Lump Ládíček baví svýma blbinkama celé kupé.Tak jsem si oddychla, když v Praze na Hlavním nádraží vystupujeme. Tady čeká Lucka Pospíšilová s Idou a Emičkou. Hurá na tramvaj na kulaťák na Dejvickou. Nejdřív jdeme okouknout Hurvínkovo divadlo. A samo, že se fotit s postavičkama na lavičku. Když se foťáky dostatečně vyblbnou, tak míříme na nedaleké hřiště. Ládíček se tak zabral do hry, že jsem mu musela sundat hodobožovou bílou košili a červený svetřík. Lucka jde mezitím malou Emičku odnést k babičce. Každý vyfasuje párek a už mastíme k divadlu.Máme parádní 3.řadu.Představení se jmenuje Hurvínkova nebesíčka.Ládíček nejprve blbne, ale nakonec ho děj zaujme a fandí Hurvínkovi,Máničce i Žerykovi.O přestávce okukujeme vystavené loutky a jdeme na záchod, kde je na dveřích nakreslený Hurvínek nebo Mánička. Po krátké pauze představení pokračuje.Na konci je velký aplaus. Kupujeme ještě nanuky se Spejblem a obaly si necháváme na památku. Pak už razíme pro Emičku a hurá na metro. Tady čeká Zdenda. A společně míříme na Mírové náměstí, kde se potkáváme s Martinem Ochozkou a jeho Mončou. Je tu laserová světelná a zvuková show nazvaná Signal Festival. Všude je tisíce lidí a hlava na hlavě. Efekty jsou ohromující.Po skončení ukázky se hrneme do metra. A spolu s námi snad milióny lidí. Fakt je narváno, takže provoz metra musí korigovat "statná ošetřovatelka" v podobě uniformované pracovnice metra. Pouští lidi ve vlnách, aby se neušlapali.Jedeme někam ke Karlovu mostu. Jsou tu další efekty na přilehlých domech,Mostecké věži, samotném Karlově mostě,vodní ploše uprostřed dvora Průmyslové školy...Jen projít Karlův most je šílená akce.Fakt lidí neskutečně. Nakonec končíme na nějaké světelné show, kde je potřeba 3D brýle, tak si jedny půjčujeme. A ještě tu jsou "šlapací kolečka". Ta jsou čím víc barevná, čím víc na ně člověk dupe a řádí. Dětičky,až na statečnou Idu šlapající po svých, už chrní. Pádíme do metra na Zličín.Zde má Lucka auto.Narveme se tam 3 dospělí+3 děti a frčíme směr Loděnice. Zde dáváme děti na kutě a u Bezinky ještě krásně povídáme do 2h do rána. To je kruté a nevlídné a mlhavé. Nedá se nic dělat.Ládíčku přestaňte dovádět a mastíme na vlak. Zdenda nás odveze až na Holešovické nádraží. Moc dík. Vláčkem se vracíme domů. Byl to moc krásný zážitek.
Pár dalších foteček zde:

Vroutek 2014-2.díl

26. října 2014 v 3:16 | Hrobnice |  Mushing
Sobotní odpoledne patří na Vroutku tradičně psím vystoupením ve všech podobách. I letos je to ukázka obrany a výcviku vězeňských služebních psů. Pak můj oblíbený dogdancing s velkými psy. A tentokrát se třemi! A pak ještě ukázka toho, co dovede asistenční pes-malý i velký. Stahování fuseklí psem mě úplně dostalo. A nakonec závody dětí. Ládíček běží s Růžou. Půjčujeme i Fífu Matýskovi. Makáme co to dá a nejsme poslední! Přesně tak jak jsme slíbili v Hrobě.Ládíček vyhrál igelitku s dárečkama a dva plyšáčky-pejska a žížalu Máju. S tou spí stále doma v postýlce. Ještě než nakrmím psy, tak svezu malého Matýska se svalovou dystrofií. I jeho bráchu. A pak už je volná zábava. Snažím se Ládíčka udržet naživu, ale v 6h večer vytuhne "uprostřed věty". No a v 9h večer už je vzhůru. Snažím se mu dát něco najíst-jeho oblíbený "pájek" a jdeme si zase hajnout do karavanu k Romče. Daří se a Ládíček-světe div se-opět asi po hodině usíná.A show začíná-Šarky má narozeniny.Je mu 50. A pořadatelé mu objednali macatou tanečnici.120-tikilového převlečeného hasiče. To je mazec. A sólo pro oslavence. Ten končí nakonec v náručí své obrovské "tanečnice". A pak se točí sud na Šarkyho. Kecáme s musherama a kolem půlnoci jdeme nakutě. Nedělní ráno nás vítá sluníčkem. Nádhera. Ládíčka vyzbrojuji péřovkou a on vyráží do terénu. S malým Ivánkem od Andrejky Soukupový vyráží spolu ještě s jedním chlapečkem lovit dinosaury na kopeček za kadibudky. Já se zatím připravuji na start. Ládíčka hlídá Andrejka. A tak můžeme vyrazit na trať. Tentokrát si hlídám čas a stojím na startu včas. Gou! A Jedeme. Parádní kličkování lesem mě i psy baví. Jen ten kus asfaltu je vada na kráse. Ale to se nedá nic dělat. I takhle pořadatelé udělali malý zázrak, že vůbec našli trať novou poté, co tu řádila v lesích asfaltovací četa. Sotva sjedeme z asfaltky tak stavím. Nechávám předjet Habase. Prosviští kolem a mizí v dáli. Dnes máme klid na jízdu.Tak si jí řádně užíváme. Asi kilometr před cílem hafíci zrychlí až se sotva držím káry. To je hukot. Fakt jim to krásně běhá. I starouškům Fífě a Atibovi. Ládíček mi fandí v cíli. Sláva. Bylo to adrenalinové. Odpřahám, balím,pakuju.Ach jo.Nejhorší část ze závodů.Ládíček zlobí a laškuje s Věrkou Zelenkovou,úplně jí miluje a řádí s ní jak černá ruka. Vše je hotovo a hurá na vyhlašování. Urvali jsme z nedostatku závodníků v kategorii A třetí místo. Takže medaili. A krásnou čepici s logem. A také mi Blanka dala krásné zelené tričko s logem. Máme zase co nosit.V A1 vyhrál Habas, ale jelikož musel odjet v čase vyhlašování něco řešit na trať, tak za něj první cenu přebíral Rajčák (čerstvě po komplikované fraktuře klíční kosti a asi 2 týdny po operaci). Ten se dmul pýchou, že je konečně na bedně na 1.místě-to se mu už nestalo roky.Chachá. Lidičky odjíždí.Je prázdná louka,ještě kecáme s Blankou a holkama a rukama z klubu. A pak zvedáme kotvy i my. Tak Vroutku pápá zase za rok.

Pár foteček zde:

Mekí odešla

26. října 2014 v 2:33 | Hrobnice |  Vzpomínáme
Dne 25.10.2014 odešla do psího nebe za svým bráchou Baltíkem moje bílá modrooká haskounka Mekenzí (Mackenzie Bílá vydra narozená 13.5.2001). Odchovala vzorně dvoje štěňátka.Zažili a přežili jsme spolu Rumunsko i Norsko, v dobrém i zlém. Bylo jí 13,5 roku. Tak pozdravuj tam nahoře Baltíka Mekí...

Vroutek 2014-1.díl

24. října 2014 v 0:33 | Hrobnice |  Mushing
Zase jeden bláznivý pátek a po celodenním kolotoči konečně stojíme na louce ve Vroutku. Opět v plné sestavě-Hrobníček Ládíček,Hrobnice a 9 hafíků. 4 zbylí hafíci zůstali zase v domácí péči Jindry Hory.Je tma tmoucí cca 22h a kamarádky od Romči mi pomáhají. Ládíček mi pomůže s pejskama a frčíme do stanu hospody. Prezentujeme se a je pak veselo s Becherem a rumem. Ládíček už jde pak spinkat do karavanu k Romče. My jdeme za ním kolem 2.hodiny. Sobotní ráno je teplé, ale mokré. Chceme se ještě válet v postýlce, ale samojedi vytrvale bez okřiknutí štěkají a štěkají snad už od šesti hodin.Takže žádné spaní a vylejzáme. Rychlá snídaně a starost o pejsky, příprava káry a jdu jukat v 10h na starty. My máme asi hoďku čas. Ládíček jde se mnou.Fotíme. Fotí i Jindra Wegner,tatínek od Romči a Rodney,který přijel bez pejsků. To budou fotečky. Sledujeme pár bláznů na koloběžkách a kolech.Pak už je řada na nás. Ládíčka hlídají Romči kamarádky. My se valíme na start mezi auty a karavany (letos nějak nikdo nenechal centrální uličku na vyjíždění). Nějak máme zpoždění, a tak čekáme u startu. Startuje A1. Já vyrážím ve startovním čase Ivana Alschera, který do Vroutku nedorazil. Ostrá zatáčka ihned po startu zůstává. Ale jinak je ¾ tratě jiných. Za chvíli dojíždím Lucku Wegnerovou. V lesem je jedna klikatice za druhou, vynášející zatáčky, louže jako rybník,…no zkrátka adrenalínek. Je tu i kus asfaltu, ale to neva. Pořadatelka Blanka Svobodová byla nucena letos změnit trať právě kvůli čerstvému vyasfaltování většiny lesních cest.Dojíždíme Anitu. Předjíždíme.Po 100m nás zase chce předjet.Tak jí pouštím.Růža ale okamžitě začne Anitě běžet vedle káry a tlačí se dopředu. Ach jo, to je jak cirkus.Růža zabere a jsme před Anitou. Ta se nás vytrvale drží.Píská,volá, jódluje na psy,… Trochu mi z toho třeští hlava. Zajímavý je úsek,kde je jen bahýnko a bahýnko v celé šíři cesty. Anitiny psy mě tlačí zezadu na pravou stranu, a tak nemůžu s károu jet uprostřed cesty, kde je nejméně bahna. Ale valíme bláto ve stopě od traktoru. Jde to těžce. Ale Hrobníci jsou makáči. Pak už příjde klidnější úsek tratě s lesní rovinkou, Růža zavelí a jsme včudu. Anita pak haleká v dáli za námi.Cílem mastíme jak rakety.

Hrobská jízda 2014

18. října 2014 v 8:38 | Hrobnice |  Mushing
Letošní závody psích spřežení-už 12.ročník s názvem ČEZ cup-Hrobská jízda 2014,měla vysokou účast závodníků. Na startovní čáru se v sobotu postavilo 86 závodníků ve 12 kategoriích. Z toho 5 kategorií bylo klasické spřežení a 7 kategorií bylo individuálních. Letošní trasa dlouhá 6100m byla shodná s loňskou, neboť kamínky na tradiční a léta používané trati podél potoka byli stále dost ostré pro psí tlapky. Velkou zásluhu na trati mají Prokop a Lída Holých, kteří v měsíci září trať prošli a ručně s pomocí lopaty a krumpáče srovnali některé úseky trati. Zvláště tam, kde byli vyjeté koleje od aut a traktorů a kde zapůsobila eroze. Tímto jim patří velký dík. Jako každý rok se opravil dřevěný můstek zničený od čtyřkolek, motorek a aut.Letos mi u toho mohutně asistoval malý Ládíček. V pátek se tedy celá trať projela, vyčistila od větví a skla, oranžovou reflexní barvou se nastříkali kameny a kořeny, vyznačila mlíkem a označila značkami. A v sobotu už jsme mohli začít. Počasí jsme si objednali na zakázku. Protože v pátek bylo kolem 11.hodiny dopolední již značné teplo, tak jsme sobotní starty posunuli na dřívější čas. Startovalo se již v 9.30 hodin.Tradičně se začínalo kategoriemi na kolech a na koloběžce se dvěma psy. Vysekané úvodní kolečko po louce skýtalo adrenalinovou podívanou. Již po několikáté nás navštívil Rodney Lovette a moc si naše závody pochvaloval. Třetím rokem jsme zařadili do závodu počáteční krkolomný a technicky náročný úsek v lese. Zde je nutné spřežení přibrzdit a projet několik vynášejících zatáček a vyhnout se pařezům a kamenům. Závodníci tento úsek jezdí se zatajeným dechem. Ale všichni zvládli tuto náročnou část trati bez karambolu, neztratili žádnou součástku z káry a ani z ní nevypadli či nenarazili do stromu. Sobotní odpoledne patřilo dětskému závodu, kde se letos zúčastnilo kolem 40 dětí ve 3 věkových kategoriích. Zaběhat se psem si mohli nejen děti musherů, ale i děti příchozí, kterým často psa na místě půjčili někteří závodníci. Ládíček běžel s Růžou mezi nejmenšími asi 50m.Jelikož nechápal, že běží proti směru než dospělí závodníci, tak se neustále otáčel a byl poslední. Ale slibujeme, že příště to vylepšíme. Odměn a cen bylo nepřeberné množství a děti si odnášeli igelitku plnou sladkostí, hraček a k tomu ještě plyšáka navrch. Hlavně ty nejstarší děti poznali, že vyhrát medaili a nějaké ty ceny nebylo zadarmo. Okruh v délce 700m, z něhož většina byla do kopce dal zabrat i těm trénovaným.Přijeli opět děti z Dětského domova v Duchcově. Pro ně, ale i pro příchozí děti diváků a musherů byli připraveny zajímavé soutěže. A k tomu zase nekonečné množství hraček. Sobotní odpoledne ukončil zásah dobrovolných hasičů z Hrobu. Ti nečekaně ukázkově uhasili vzniklý požár a ještě se poté trpělivě věnovali dětem i dospělým, které zasvěcovali do tajů hasení. Vše bylo samozřejmě domluvené dopředu a požár byl jen jako.V neděli ještě jako bonus všem po druhém kole závodu umyli hasičskou hadicí káry, kola a koloběžky. Tento rok si závodníci pochvalovali dobré pivo a výbornou polévku v "místním občerstvovacím stanu" Míši Holého a jeho týmu, který sloužil všem přítomným až do pozdních ranních hodin. Každý závodník si odvážel z letošní Hrobské jízdy diplom a modré tričko s logem závodu, psí krmení od firmy Kennelś favourite zastoupené bezvadným Láďou Jehličkou a mnoho dalších cen uložených do igelitových tašek firmy Armex. Závodníci i diváci odjížděli ze závodiště s úsměvem a příští rok se do Hrobu všichni vrátí, neboť "do Hrobu musí každej…!" A ještě poděkování především městu Hrob za velikánskou pomoc s úpravou tratě a okolí hřbitova,za mobilní kadibudky a letos i za finanční pomoc, letošnímu generálnímu partnerovi závodu firmě ČEZ a.s.za finanční pomoc ,perfektní občerstvení Míši Holého, místním hasičům za lavice a parádní ukázku svého umění, paní Grežové a panu Grežovi za propůjčení louky, , firmě Plynomont Teplice za finanční pomoc, Lídě a Prokopovi Holým za nezištnou pomoc s čímkoliv, mojí mamince za pomoc s organizací a hlídání malého Ládíčka a kamarádům(nejen z pořádajícího Krušnohorského klubu psích spřežení) za pomoc se stavbou tratě a dětským závodem a soutěžemi, panu Lukáši Horákovi za výrobu triček, Lucce Wegnerové z Přítkova a Milanu Zábranskému z Teplic za diplomy, Láďovi Jehličkovi z firmy Kennelś favourite za sponzorské krmení pro pejsky. Tak příští rok ahoj!
Moc,moc foteček najdete zde:

Berounka 2014

15. října 2014 v 23:43 | Hrobnice |  Mushing
Letošní suprová Berounka byla ve znamení mého rozbitého foťáku. Ale jinak naprostá pohoda a ráj pro moje nervy a hlavně pro nezkrotného a neunavitelného Ládíčka. Ten 12 hodin vkuse lítal a řádil. A pak 12 hodin chrněl až do rána do 9 hodin-a to každý den co jsme na Berounce strávili. Také jsme si všichni parádně zajezdili s pejskama k obludné betonové stavbě v Ptýči a zase zpět. Holky a kluk (Atiba) mastili krásně jak ráno, tak při večerní projížďce. A jako třešnička bylo pokecání s ostatníma musherama a kamarádama. Zkrátka letos taková malinkatá dovolená.
A jen pár foteček než mi foťák umřel: